Cześć,
nazywam się Jakub Gąsior i zajmuję się fotografią.


Utrwalanie obrazu jaki odbija się w moim wnętrzu za pośrednictwem aparatu jest niezwykle ekscytujące. Każdy fotograficzny projekt jest dla mnie swego rodzaju wyzwaniem, które wzbudza we mnie endorfiny i szczyptę adrenaliny. Gdyby fotografia przestałaby być dla mnie wyzwaniem, przestała by być pasjonująca. To co napędza ekscytację zaczyna się na długo wcześniej, zanim obraz powstanie na matrycy. Fotografia daje mi realną możliwość „upolowania” wizji, jakie od zawsze noszę w swojej wyobraźni. To jest mój zen.

 

Nie zamykam się w ramach jednej dziedziny fotografii. Po prostu zbyt wiele jej aspektów jest dla mnie niezwykle pociągających i rozwijających. Uwielbiam łączyć różne, odrębne sfery fotografii nawet w jednym kadrze lub jednej historii. Być może dlatego, że jest to właśnie odbicie mojej osobowości. 

Uwielbiam ukazywać na zdjęciach najpiękniejsze dary naszej planety, piękno i grozę natury, a także architektoniczne dzieła ludzkich rąk, zaglądać dalej... w kosmos. Fascynuje mnie fotografowanie człowieka w niebanalnej scenerii, w żywiole ciężkiej pracy oraz przy uprawianiu swojej pasji. Uwielbiam fotografować to co spaja ten świat – miłość, taką szczerą, bez nadmiernego patosu, z odrobiną przygody...

Co uwielbiam robić, kiedy nie trzymam aparatu?

Właściwe to góry są moją namiętnością i podobnie jak w przypadku fotografii, nie zamykam się do jednej dziedziny. 

Wspinam się. Głównie sportowo w skałach. 

Wędruję po górach. Najczęściej są to Tatry, Beskidy, a także Alpy i Dolomity. 

Jeżdżę na snowboardzie. Najczęściej poza trasami. Im dalej od infrastruktury wyciągów i typowych, zatłoczonych tras tym lepiej. Najczęściej jest to freeride beskidzkimi lasami oraz zjazdy z tatrzańskich przełęczy lub szczytów (m.in. z Rysów, Skrajnej Przełęczy, Zawratu itp)

Fascynacja

Zaciekawiony jestem potęgą kosmosu, fizyką teoretyczną oraz związaną z tym ludzka egzystencją i percepcją rzeczywistości. Brzmi poważnie ale aż takie nie jest... Po prostu kręci mnie czytanie, słuchanie i zdobywanie wiedzy o odkryciach, koncepcjach i osiągnięciach nauki w tym temacie.

Ot taka moja zajawka. :)